Co wiesz dzisiaj, a chciałabyś wiedzieć 10 lat temu?

Co wiesz dzisiaj, a chciałabyś wiedzieć 10 lat temu?

Każdy z nas ma swoją własną historię, odwracając się za siebie widzimy wydeptaną ścieżkę, pełną krętych dróg i przeszkód. To, co spotkało nas w życiu jest zupełnie unikatowe, a doświadczenie, które nabraliśmy na wagę złota. Jednak podczas rozmyśleń o przeszłości często dochodzą do naszej głowy myśli “po co byłam w związku z tą osobą?”, “dlaczego od razu nie poszłam w tym kierunku, zamiast błądzić po świecie?”, “czemu poszłam na studia, zamiast od razu zająć się prowadzeniem swojej działalności?”.

Rzecz w tym, że tak naprawdę teraz wszyscy znamy odpowiedź na te pytania krążące w naszych głowach. Tak, teraz zdajemy sobie sprawę, że to był jedynie nasz wybór. Nasza decyzja. 

I wystarczyło tylko wybrać. 

Jednak dopiero teraz mamy te doświadczenia, dopiero teraz wiemy jak należało postąpić. Te wybory, wydarzenia ukształtowały nas w taki, a nie inny sposób. Prawdopodobnie 10 lat temu nie wiedziałaś, że będziesz w takim miejscu jak teraz. To pokazuje, że ciężko jest być pewnym jak nasze decyzje wpłyną na dalsze losy życia. I nie ma sensu skupiać się teraz na tym, co poszło nie tak, ale próbować budować nowe ścieżki, nowe możliwości i sposoby, by czuć się lepiej. Co więc wiemy dzisiaj, a chciałybyśmy wiedzieć 10 lat temu? 

  1. Zdrowie jest zdecydowanie ważniejsze niż dobra stylówka, a ta czapka, przed którą się wzbraniasz jest całkowicie czadowa. 
  2. Masz naprawdę świetne ciało. Przestań doszukiwać się kolejnych niedoskonałości Twojego ciała. Zaakceptuj, że nikt nie jest idealny. 
  3. Nie musisz prosić się o czyjąś uwagę i zainteresowanie. Jeżeli jej nie otrzymujesz, po prostu nie jest to osoba dla Ciebie.
  4. Nie złość się na swoich rodziców. Oni dorastali w innych czasach, mają inne przeżycia, chcą byś uniknęła tych błędów co oni. 
  5. Nie przejmuj się tym, co myślą o Tobie inni. Najważniejsze jest co Ty myślisz o sobie samej. 
  6. Nie bądź w związku z kimś, kto nie traktuje Cię poważnie. Jesteś zbyt wartościowa, by pozwalać się tak traktować. 

Chcę zaprosić Cię do stworzenia własnej listy. Przeanalizuj całe swoje życie, zastanów się nad decyzjami, jakie podejmowałaś. Pamiętaj, że Twoje decyzje może były błędne, ale wtedy nie było to takie oczywiste. Nie ma ludzi, którzy pocierając ręce myślą “o, teraz sobie dowalę.” W świetle tamtych sytuacji, te decyzje wydawały się sensowne i miały jakiś cel. A ich podsumowaniem jest na pewno zdobyta wiedza, umiejętność. Dzisiaj patrzysz na nie zupełnie inaczej, ponieważ nabyłaś doświadczenia. 

Zrób tę listę. Na pewno są pewne rzeczy, które mogłabyś zrobić do tej pory. Zawsze chciałaś nauczyć się japońskiego, ale poszłaś na iberystykę? Nic straconego, istnieje dużo kursów. Nie odkładałaś pieniędzy, tylko wydawałaś je na imprezy z koleżankami? Teraz jesteś dorosła, zarabiasz, znajdź korzystne poradniki jak oszczędzać. Omijałaś lektury szkolne szerokim łukiem, a teraz tego żałujesz? Zachęcam do przeczytania, teraz mogą wydawać Ci się zdecydowanie ciekawsze niż wtedy. 

Powróć do tego czasu 10 lat temu. Możesz jeszcze wiele zmienić.

[gs-fb-comments]

Skomentuj

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.